„Kopciuszek” to jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni, przedstawiana w wielu wersjach na całym świecie. To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. Ale również o cudowności i niezwykłości świata, który realizacji Teatru „Kubuś” jest cały zaczarowany. Oprócz Wróżki pojawiają się tam gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty, a wszystko to za sprawą magii teatru lalek.

Aby najmłodszym przybliżyć postać Kopciuszka, a starszym urozmaicić znaną fabułę, akcja przeniesiona została w czasy współczesne i stąd również pomysł na oryginalną inscenizację. Inspiracją dla lalek używanych w spektaklu są muppety, dobrze znane z filmów i programów Jima Hensona. Taka formuła daje możliwość ukazania z dystansem i humorem natury ludzkiej, wyrazistego zarysowania postaci oraz brawurowego rozegrania wszystkich wątków.

Przedstawienie zrealizowane zostało również w planie aktorskim, z elementami interakcji z widzem. Spektakl w kolorowej scenografii, oparty na animacji, gagach, piosenkach i kompozycji muzyki funky oraz jazzu jest doskonałą propozycją dla widzów od 4 do 100 lat.

Transmisja: 13 grudnia o godz. 11.00

Czas trwania: 1 godz. 15 min. (z 1 przerwą - 15 min.)

Scenariusz, inscenizacja i reżyseria: Ireneusz Maciejewski

Scenografia: Dariusz Panas

Muzyka: Piotr Klimek i Bartłomiej Orłowski

Ruch sceniczny: Ewelina Ciszewska

Teksty piosenek: Wojciech Szelachowski

Obsada:

Kopciuszek – Magdalena Daniel

Książę – Michał Olszewski

Królowa, Wróżka, Pająk – Agata Sobota

Król, Kot – Andrzej Matysiak

Macocha – Małgorzata Sielska

Starsza Córka – Beata Orłowska

Młodsza Córka – Jolanta Kęćko

Warzywa, Służba - zespół