Dyrekcja

mateusz.magdziarz@tvp.pl mateusz.magdziarz@tvp.pl Mateusz Magdziarz
Dyrektor, redaktor naczelny

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Opolskim. Z mediami zawodowo związany od 10 lat (24opole.pl, TVO Telewizja Opolska, NTL Radomsko).
Prywatnie miłośnik sportu, nowych technologii i podróży.

Redakcja Informacyjna i Publicystyka

witold.zurawicki@tvp.pl witold.zurawicki@tvp.pl Witold Żurawicki
Wydawca, dziennikarz, prezenter, koordynator TAI

Z wykształcenia prawnik, który skręcił w inną drogę życiową, w zawodzie dziennikarza - tak długo, że aż wstyd się przyznać. Autor wielu reportaży emitowanych na antenach: TVP Historia, TVP Polonia, TVP Regionalna i oczywiście TVP3 Opole. Cały wolny czas poświęca jedynemu i ukochanemu wnukowi - Michałkowi.

alicja.holik@tvp.pl alicja.holik@tvp.pl Alicja Holik
Wydawca, dziennikarka, prezenterka, koordynator TAI

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Opolskim. Autorka programu Opolski Wehikuł Czasu. W wolnych chwilach fanka Arsenalu Londyn i Gwiezdnych Wojen. W przyszłości chce zastąpić trenera ulubionego klubu - Arsena Wengera. Albo chociaż zostać jego asystentem.

wojciech.bularz@tvp.pl wojciech.bularz@tvp.pl Wojciech Bularz
dziennikarz

Absolwent politologii na Uniwersytecie Opolskim oraz kilku studiów podyplomowych. Na dziennikarskiej ścieżce od 2004 roku. Obecnie dziennikarz i wydawca Kuriera Opolskiego. Newsowiec z krwi i kości, ale przy okazji autor kilku reportaży. W czasie wolnym o miejsce na jego kolanach walczą koty i laptop. Nie potrafi żyć bez czytania.

krzysztof.rapp@tvp.pl krzysztof.rapp@tvp.pl Krzysztof Rapp
Dziennikarz, prezenter

Absolwent Uniwersytetu Opolskiego. Przede wszystkim dziennikarz. Teraz telewizyjny, wcześniej radiowy, a i w prasie miał znaczące epizody. Z zamiłowania podróżnik i kinoman. Latem motocykl, zimą narty. Wbrew nazwisku bardziej miłośnik jazzu lub mocnych metalowych brzmień.

bartosz.piekarski@tvp.pl bartosz.piekarski@tvp.pl Bartosz Piekarski
Prezenter, dziennikarz

Absolwent WWFiF Politechniki Opolskiej. Przygodę z mediami rozpoczynał w 1996 w opolskim radiu Pro Kolor, współpracował również z: Radiem Opole, Nysa i Eską. Od ponad 20 lat aktywny prezenter muzyki. Dwukrotny Mistrz Polski Djów. Prowadzący „Za kierownicą” Jego pasje to: narciarstwo, film polski i nowe technologie.

katarzyna.plewnia@tvp.pl katarzyna.plewnia@tvp.pl Katarzyna Plewnia
Dziennikarka, prezenterka

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, romanistka, dziennikarka. Reporterka "Kuriera Opolskiego". Autorka "Posmakuj Opolskiego", współautorka programu "Oblicza wiary". Związana z "O!polskie o poranku". Na co dzień szlifuje język angielski, interesuje się architekturą wnętrz.

iwona.tokarska@tvp.pl iwona.tokarska@tvp.pl Iwona Tokarska
Dziennikarka, prezenterka

Absolwentka dyplomacji europejskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Opolskiego. Reporterka "Kuriera Opolskiego", prowadząca „Rozmowę Dnia” i „O!polskie o poranku”.

anna.swiecicka@tvp.pl anna.swiecicka@tvp.pl Anna Święcicka
Dziennikarka, prezenterka

Absolwentka animacji społeczno-kulturalnej z arteterapią oraz terapii pedagogicznej z oligofrenopedagogiką na Uniwersytecie Opolskim. Autorka i prowadząca program „Strefa Kultury”, prowadząca „O!polskie o poranku” i „Rozmowę Dnia”. W wolnych chwilach uwielbia piec ciasta, z przyjemnością odkrywa też dalekie zakątki Polski.

aleksandra.kiereta@tvp.pl aleksandra.kiereta@tvp.pl Aleksandra Kiereta
Dziennikarka

Absolwentka dziennikarstwa, filolog, pedagog.
Interesuje się: historią sztuki, literaturą faktu, turystyką górska, kulturą krajów południowej Słowiańszczyzny.

maciej.krzeminski@tvp.pl maciej.krzeminski@tvp.pl Maciej Krzemiński
Dziennikarz

Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Opolskim. Jak sam o sobie mówi – Młodszy pan z brodą. Lubi dobrą whisky i gry komputerowe na które przeznacza większość wolnego czasu. Jego największym marzeniem jest roczna wyprawa na Syberię, i stary amerykański muscle car.

malgorzata.parzonka@tvp.pl malgorzata.parzonka@tvp.pl Małgorzata Parzonka
Dziennikarka

Absolwentka psychologi klinicznej. Reporterka „Kuriera Opolskiego”. Interesuję się problematyką neuropsychologii i psychologii zdrowia. W wolnym czasie uwielbia oglądać filmy. Fotografuję przyrodę, ale również ludzi. Kocha zwierzęta. Jest właścicielką dwóch kotów i psa. Wszystkie przygarnięte ze schroniska.

jakub.biel@tvp.pl jakub.biel@tvp.pl Jakub Biel
Dziennikarz, prezenter

Absolwent Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się sportem i zaprząta sobie głowę szczegółami dotyczącymi wyników spotkań, strzelców bramek, etc. Fascynuję się polskim filmem, kocha muzykę, którą jako DJ zajmuje się od lat. Uwielbia gry komputerowe.

katarzyna.polaczek@tvp.pl katarzyna.polaczek@tvp.pl Katarzyna Polaczek
Dziennikarka

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Opolskim i Wrocławskim. Opolanka z przekonania i wychowania. Reporterka „Kuriera Opolskiego”. Pasjonatka starego kina i nowinek kulinarnych.

mariusz.drozdz@tvp.pl mariusz.drozdz@tvp.pl Mariusz Drożdż
Dziennikarz

Doktor nauk humanistycznych. Z TVP związany od 1993 roku jako dziennikarz, kierownik produkcji i operator kamery. Od blisko 20 lat korespondent Redakcji Rolnej TVP1. Uczestnik 6-tygodniowego profesjonalnego szkolenia dziennikarzy: CNN World Report w siedzibie CNN w Atlancie. Zwycięzca w konkursie „Rok Myśliwca” za najlepszą audycję telewizyjną 2016. Prywatnie żonaty, trzy córki.

natalia.janus@tvp.pl natalia.janus@tvp.pl Natalia Janus
Dziennikarka

Z wykształcenia i zamiłowania filolog języka polskiego, pedagog. Doktorantka nauk humanistycznych na specjalności kulturoznawstwo na Uniwersytecie Opolskim. Reporterka "Kuriera Opolskiego". Interesuje się psychologią, literaturą i zjawiskami nowych mediów. Czas wolny najchętniej spędza z bliskimi.

adam.wolek@tvp.pl adam.wolek@tvp.pl Adam Wołek
Wydawca, dziennikarz

Opolanin z urodzenia i z przekonania. Wcześniej radiowiec. Zaczynał w studenckich Radiosygnałach, a potem reporter w Radiu Opole i Radiu Zet Gold. Miłośnik mocnych gitarowych brzmień. Stały bywalec boisk piłkarskich.W wolnych chwilach czytuje książki historyczne i fantasy. Uwielbia prozę Andrzeja Sapkowskiego i historię średniowiecza.

Tomasz Gdula Tomasz Gdula Tomasz Gdula
Dziennikarz i publicysta

Dziennikarz prasowy, publicysta radiowy, w TVP3 Opole współgospodarz programu "W centrum uwagi". Przez siedemnaście lat pracował dla „Nowej Trybuny Opolskiej”, od 2012 roku związany na stałe z Tygodnikiem 7DNI i luźniej z kilkoma innymi redakcjami. Pasjonat polityki oraz historii, miłośnik podróży i pikantnej kuchni, kibic Zaksy i Realu Madryt.

Anna Hetmańczyk Anna Hetmańczyk Anna Hetmańczyk
Prezenterka

Po przerwie wróciła do TVP3 Opole, by prowadzić "Rozmowę Dnia". Ukończyła prawo na Uniwersytecie Śląskim, ma za sobą także dwa kierunki studiów podyplomowych. Uwielbia teatr, taniec i jazdę samochodem.

Łukasz Żygadło Łukasz Żygadło Łukasz Żygadło
Dziennikarz i publicysta

Prowadzący program "Rozmowa Dnia". Dwa lata pracował dla portalu wPolityce.pl, Obecnie związany z tygodnikiem Warszawska Gazeta oraz TVP3 Opole. Uzależniony od polityki i piłki nożnej.

Reportaż

dariusz.deberny@tvp.pl dariusz.deberny@tvp.pl Dariusz Deberny
Reportażysta, dziennikarz

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, politolog, niemcoznawca. Z TVP związany od 2003 roku. Na początku były newsy, wydawanie Kuriera Opolskiego i felietony do "Studia pod Bukiem". Później reportaże i filmy dokumentalne. Wolny czas najchętniej spędza z rodziną, w podróży lub oglądając filmy. W zimie szusuje na nartach.

t.horoszkiewicz@upcpoczta.pl t.horoszkiewicz@upcpoczta.pl Tadeusz Horoszkiewicz
Redaktor, Kolaudator

Z Polskim Radiem i telewizją związany od 1962 roku. Nigdy nie należał do żadnej partii. Jest współtwórcą Opolskiej Redakcji Telewizji. Był w niej dziennikarzem, prezenterem, operatorem filmowym i kierownikiem. Położył wiele starań w powołanie samodzielnego Opolskiego Oddziału TVP. Otrzymał wiele nagród, w tym nagrodę w konkursie fotograficznym w RPA za zdjęcie „Dziki w pędzie".

sylwia.nieckarz@tvp.pl sylwia.nieckarz@tvp.pl Sylwia Nieckarz
Reportażystka, wydawca, dziennikarka

Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością komunikacja społeczna, studentka psychologii. Z TVP3 Opole związana od 2003 roku. Autorka reportaży, programów o tematyce społecznej, pomysłodawczyni kampanii społecznych m.in.: "Ukryte Prawdy". Obecnie związana z cyklem reportaży "Ludzie Sprawy Historie", wydawca programu "Telewizja Nocą".

Redakcja Sportowa

arkadiusz.panecki@tvp.pl arkadiusz.panecki@tvp.pl Arkadiusz Panecki
Koordynator Działu Sportowego, dziennikarz, prezenter

Absolwent politologii na Uniwersytecie Opolskim. Współtwórca „Sportu Opolskiego” oraz „Sportu Opolskiego extra”. Związany również z „Kurierem Opolskim” i programem „O!polskie o poranku”. Zainteresowania: sport, muzyka.

jakub.trzaska@tvp.pl jakub.trzaska@tvp.pl Jakub Trzaska
Dziennikarz

Student Uniwersytetu Opolskiego, piszę pracę magisterską z zarządzania informacją w nowych mediach. Poza studiami i pracą interesuje się kinem i grami komputerowymi.

Redakcja Internetowa

michal.pogoda@tvp.pl michal.pogoda@tvp.pl Michał Pogoda
Koordynator Działu Internetowego i Mediów Społecznościowych

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od kilku lat interesuje się mediami społecznościowymi pod kątem środków masowego przekazu i ich dominującą rolą we współczesnym świecie. Prywatnie: mąż, ojciec, fan samochodów i Wiedźmina.

Prezenterzy

magdalena.antoszak@tvp.pl magdalena.antoszak@tvp.pl Magdalena Antoszak
Prezenterka

Absolwentka filologi polskiej, administracji publicznej i przygotowania pedagogicznego. Prezenterka Kuriera Opolskiego, prognozy pogody. Prowadząca O!polskie o poranku. Wiosną i latem najchętniej zajmuję się pielęgnacją ogrodu, jesienią podróżuję do ciepłych krajów, zimą lubi odnawiać stare meble, uwielbia spędzać czas z rodziną.

katarzyna.skrzyszowska@tvp.pl katarzyna.skrzyszowska@tvp.pl Katarzyna Skrzyszowska
Prezenterka, dziennikarka

Z wykształcenia i zamiłowania filolog języka polskiego oraz logopeda. Studia ukończyła na Uniwersytecie Opolskim. Z TVP3 Opole związana od 2011 roku. Prezenterka prognozy pogody i Kuriera Opolskiego, a także dziennikarka. Interesuje się komunikacją niewerbalną i psychologia poznawczą. Wolny czas najchętniej poświęca swoim bliskim.

martyna.kawka@tvp.pl martyna.kawka@tvp.pl Martyna Kawka
Prezenterka

Absolwentka kulturoznawstwa o specjalności filmoznawczej na Uniwersytecie Śląskim oraz studiów podyplomowych w zakresie arteterapii w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Prezenterka prognozy pogody i reporterka „O!polskiego o poranku”. Interesuje się kinem amerykańskim lat 40. i 50. oraz literaturą skandynawską. Praktykuje jogę.

Gajana Galstjan Gajana Galstjan Gajana Galstjan
Prezenterka

Miss Opola 2017, studentka Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Autorka programu „Z Gajana Fit Tajemnice” oraz prezenterka prognozy pogody. Interesuje się sportem, mediami społecznościowymi i modą. Uwielbia podróżować, a w wolnym czasie wybiera książki i spacery z psem.

Sylwia Wójcik Sylwia Wójcik Sylwia Wójcik
Prezenterka

Studentka Uniwersytetu Opolskiego na kierunku Zarządzanie Informacją w Nowych Mediach, a także dyplomowana wizażystka-stylistka. W roli prezenterki pomogło jej doświadczenie zdobyte w modelingu i aktorstwie. Prywatnie spełnia się w roli mamy bliźniaków, a także fanki kuchni fusion i muzyki elektronicznej.

Honorata Szmuc Honorata Szmuc Honorata Szmuc
Prezenterka

Pracę w TVP3 Opole rozpoczęła dzięki nagrodzie, którą otrzymała podczas wyborów Miss Opolszczyzny 2016. Kiedy nie prezentuje pogody spędza czas na uczelni. Budownictwo to jej pasja.

Kamila Andruszków Kamila Andruszków Kamila Andruszków
Prezenterka

Pracę w TVP3 Opole rozpoczęła wygrywając casting na prezenterkę pogody. Studentka ostatniego roku fizjoterapii na Politechnice Opolskiej. W wolnych chwilach spędza czas w gronie przyjaciół. Gra na gitarze, miłośniczka zwierząt.